top of page
Szukaj
  • feminitywarszawa

Labioplastyka - najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach ginekologii plastycznej.

Zaktualizowano: 7 cze 2021


Czy powinnaś go wykonać? Ja tego nie wiem. To Twoje wargi, Twoje odczucia, nie mnie oceniać.

Ja jedynie jako lekarz mogę sprostać Twoim oczekiwaniom albo nie. Jeśli przeszkadzają Ci w codziennym życiu, obcierają się, zawijają, sprawiają, że częściej występują infekcje, sprawiają ból przy współżyciu to odpowiedź jest jedna - tak powinnaś wykonać labioplastykę.

Pamiętaj jednak istnieją różne techniki wykonania tego zabiegu. główna różnica między nimi to to czy chcesz zachować naturalne brzegi warg czy także one są Twoją zmorą. Bardzo często także napletek łechtaczki jest przerośnięty - to taki kapturek skórny przykrywający łechtaczkę. Może występować jako dwa przerośnięte fałdy boczne dochodzące do warg albo w całości za bardzo przykrywać łechtaczkę. To wszystko trzeba omówić ze swoim lekarzem, żebyś nie skończyła po redukcji warg sromowych mniejszych z efektem penisa.

Tak samo proszę omijaj gabinety, gdzie chcą Ci wmówić, że laserowa labioredukcja jest najlepsza. Powiem szczerze, że wkurza mnie to stałe pytanie pacjentek o to, ale z drugiej strony to nie Wasza wina, kochane dziewczyny, to wina marketingu!

Dlatego wyjaśniam.... laser to tylko źródło cięcia. Nie ma żadnych publikacji na temat wyższości cięcia laserem od cięcia radifrekfencją (innego źródła) czy cięcia nożyczkami albo nożem. Laser to nie magia. Po takim cięciu też będzie rana wymagająca zeszycia, ból we wczesnych godzinach po operacji, rekonwalescencja. I każde z tych narzędzie wymaga odpowiedniej kwalifikacji lekarza, który go używa. Każde z tych narzędzi w nieodpowiednich rękach da ogromne powikłania skutkujące okaleczeniem.

Pamiętaj, nie jest najważniejsze czym.

Ważne jest jedno - doświadczenie w zakresie tego zabiegu i jego umiejętność skrojenia dla Ciebie "sukni na miarę".


165 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page