top of page

Plastyka pochwy

Plastyka pochwy (waginoplastyka) to zabieg chirurgiczny polegający na zmniejszeniu średnicy pochwy. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są stany nadmiernego rozciągnięcia krocza, do których dochodzi na skutek licznych porodów oraz obniżenie jednej lub obu ścian pochwy. Waginoplastyka pozwala na poprawę doznań seksualnych Pacjentki, eliminacje nieestetycznej blizny po nacięciu krocza oraz odmłodzenie sromu. W celu uzyskania pełnej rewitalizacji okolic intymnych plastykę pochwy poleca się połączyć z laserową rewitalizacją lub modelowaniem warg sromowych (labioplastyką).

Laserowa rewitalizacja pochwy

Laserowa rewitalizacja pochwy to nieinwazyjne zabiegi polegające na modelowaniu pochwy. Zabiegi laserowe w obrębie pochwy są rekomendowane zarówno w leczeniu kosmetycznym, jak i funkcjonalnym. Jest to rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które chcą uniknąć skutków ubocznych farmakoterapii.

Na czym polega laserowa rewitalizacja pochwy?

Zabieg przeprowadza się poprzez wprowadzenie do wnętrza waginy specjalnej końcówki lasera. Laser oddziałuje bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe, w wyniku czego dochodzi do fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta.

Plastyka i rewitalizacja pochwy: Zabieg i jego efekty

Plastyka pochwy polega przede wszystkim na zwężeniu pochwy poprzez poprawę napięcia mięśniowego. W ten sposób odbudowujemy krocze, jednocześnie poprawiając jego estetykę. Zabieg plastyki pochwy z zastosowaniem rozpuszczalnych szwów może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. W wybranych przypadkach zabieg wykonujemy w znieczuleniu anestezjologicznym.

Plastyka pochwy – Warszawa

Pacjentki zainteresowane wykonaniem plastyki pochwy lub zabiegu laserowej rewitalizacji pochwy zachęcamy do kontaktu z centrum FEMINITY. Nasza placówka działa na terenie miasta Warszawa oferując wysokiej jakości usługi z zakresu ginekologii plastycznej. Plastykę pochwy i krocza wykorzystujemy m.in. w leczeniu defektów poporodowych. Nasi specjaliści pomagają Pacjentkom w przywróceniu prawidłowych warunków anatomicznych z okresu przed porodem, co w sposób bezpośredni przekłada się na poprawę doznań seksualnych oraz ogólnego komfortu życia.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących waginoplastyki pozostajemy do dyspozycji. Nasz Zespół z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najbardziej optymalnej metody leczenia.

bottom of page