top of page

Plastyka krocza

Krocze to region znajdujący się pomiędzy wejściem do pochwy a odbytem. Ma ono zasadniczy wpływ na jakość życia intymnego oraz trzymanie moczu i kału. Dlatego tak ważne jest, aby region zachowywał prawidłowe napięcie. Niestety prawidłowe napięcie krocza jest często tracone przez kobiety w wyniku porodu siłami natury. Obniżenie napięcia krocza może być również związane z wiekiem – w szczególności w przypadku kobiet, które wykonywały ciężką pracę fizyczną – i menopauzą.

Na czym polega plastyka krocza?

Plastyka krocza to zabieg o charakterze rekonstrukcyjnym. Jego celem jest przywrócenie właściwego, anatomicznego położenia krocza poprzez odpowiednie podniesienie tkanki łącznej i mięśni. Przywrócenie właściwego położenia krocza pozwala zniwelować dyskomfort, jaki w codziennym życiu powoduje nieprawidłowo położone krocze, a zarazem poprawić doznania seksualne.

Ze względu na swoją specyfikę zabieg jest zalecany dla kobiet, które nie planują już zajścia w następną ciążę.

Plastyka krocza po porodzie

Wskazaniem do przeprowadzenia operacji plastyki krocza po porodzie jest nieprawidłowe gojenie się nacięcia krocza podczas porodu. W trakcie zabiegu lekarz koryguje zmiany w narządzie rodnym. Celem plastyki krocza w tym przypadku jest przywrócenie prawidłowych warunków anatomicznych z okresu przed porodem.

Rekonwalescencja po zabiegu

Plastyka krocza jest zabiegiem chirurgicznym. Rekonwalescencja wymaga co najmniej kilku dni. Po upływie tego czasu Pacjentka może powrócić do normalnej aktywności życiowej, niemniej jednak obrzęk oraz zagojenie się ran następuje dopiero po upływie około tygodnia. W pierwszych dniach po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe i podwyższona temperatura. W okresie rekonwalescencji należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, obcisłej bielizny i odzieży oraz w sposób szczególny dbać o codzienna higienę. W przypadku doświadczania dolegliwości bólowych zaleca się stosowanie ogólnodostępnych leków przeciwbólowych.

Plastyka krocza – Warszawa

Pacjentki zainteresowane możliwością skorzystania z zabiegu plastyki krocza zachęcamy do kontaktu z centrum FEMINITY. Działamy na terenie miasta Warszawa oferując szeroki wachlarz zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej. Plastyka krocza jest jedną z naszych specjalności. Zabieg przeprowadzamy korzystając z nowoczesnej aparatury medycznej i sprawdzonych technik zabiegowych. To daje nam pewność wysokiej skuteczności zabiegu i zadowolenia naszych Pacjentek.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

bottom of page