top of page

Urazy okołoporodowe

Mówiąc o urazach okołoporodowych najczęściej odnosimy się do urazów okołoporodowych noworodków, a więc mechanicznych i czynnościowych uszkodzeń ciała noworodka związanych z porodem. Tymczasem, rodząca siłami natury kobieta również może doznać urazów okołoporodowych. Najczęściej są to urazy mechaniczne objawiające się w okolicy dróg rodnych. Skutki części urazów okołoporodowych kobieta odczuwa bezpośrednio po porodzie, inne – jak np. nietrzymanie moczu – mogą się objawić nawet wiele lat po porodzie.

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie kobiet, które doświadczyły ciężkich i długich porodów zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną i terapeutyczną. Diagnozujemy i leczymy urazy okołoporodowe, przywracając prawidłowe warunki anatomiczne z okresu przed porodem.

Czynniki ryzyka urazu okołoporodowego

Czynniki ryzyka wystąpienia urazu okołoporodowego u mamy i dziecka są bardzo zbliżone. Trudności przechodzenia przez kanał rodny, patologiczne ułożenie dziecka w czasie porodu, zastosowanie kleszczy czy wyciągacza próżniowego, zbyt szybki lub przedłużający się poród, brak opieki położniczej bezpośrednio po porodzie – to główne z listy czynników, które mogą doprowadzić do wystąpienia urazów tak w obrębie ciała dziecka, jak i matki.

Urazy okołoporodowe – leczenie

Dysponując pełnym wachlarzem zabiegów medycyny estetycznej, w tym zabiegów estetycznych i funkcjonalnych, skutecznie odpowiadamy na zróżnicowane potrzeby kobiet, które po porodzie siłami natury borykają się z niepożądanymi zmianami anatomicznymi w okolicach intymnych. W zależności od przyczyny i skali problemu możemy zaproponować:

  • zabiegi ginekologii estetycznej bazujące na wypełniaczach, osoczu bogatopłytkowym (np. ostrzykiwanie osoczem) i procedurach nieinwazyjnych,

  • zabiegi laserowe, w szczególności zabieg laserowej rewitalizacji pochwy,

  • zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym i anestezjologicznym.

Dzięki wczesnej diagnostyce i leczeniu urazów okołoporodowych możemy nie tylko skutecznie przeciwdziałać przyszłym objawom, ale jednocześnie poprawić jakość życia seksualnego kobiety po porodzie. Wiele mam skarży się na to, że intymność po okresie ciąży i porodu nie przynosi im tyle samo satysfakcji, co przed porodem. Poddając terapii urazy okołoporodowe kobiet zmieniamy ten stan rzeczy.

Urazy okołoporodowe – Warszawa

Pacjentki zainteresowane możliwością skorzystania z oferty zabiegów ginekologii plastycznej zachęcamy do kontaktu z centrum FEMINITY. Działamy na terenie miasta Warszawa oferując najwyższej jakości, zindywidualizowaną opiekę ginekologiczną dla kobiet w każdym wieku. Korzystamy z nowinek technologicznych, jednocześnie bazując na sprawdzonych procedurach medycznych. To pozwala nam uzyskiwać bardzo dobre rezultaty leczenia, przy jednoczesnym ograniczeniu dyskomfortu i skróceniu okresu rekonwalescencji do minimum.

bottom of page