top of page

Ginekologia plastyczna

Ginekologia estetyczna, plastyczna, rekonstrukcyjna, funkcjonalna - spotkamy różne nazewnictwo, ale tak naprawdę dotyczy tego samego, leczenia dyskomfortu, bólu zarówno psychicznego jak i fizycznego związanego z nieprawidłową anatomią narządu rodnego. Ginekologia estetyczna swą nazwę zapożyczyła od medycyny estetycznej wykorzystując wszystkie możliwości leczenia procesów starzeniowych, które dotyczą także okolic intymnych. Atrofia warg sromowych większych, atrofia pochwy, ból przy współżyciu, nietrzymanie moczu, nietrzymanie stolca, anorgazmia - wszystkie te schorzenia możemy leczyć przy zastosowaniu nieinwazyjnych metod z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Czasami jednak potrzebna jest interwencja chirurgiczna. Przerost warg sromowych mniejszych, obniżanie ścian pochwy, także nietrzymanie moczu o dużym nasileniu - objawy przy których przy odpowiedniej kwalifikacji stosujemy różne techniki chirurgiczne. 

Plastyka ginekologiczna – dlaczego warto?

Plastyka ginekologiczna oferuje szereg zabiegów, które mają na celu poprawić wygląd żeńskich narządów płciowych oraz polepszyć ich seksualne funkcje. Zadaniem ginekologii estetycznej jest również pomoc w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości – wrodzonych lub nabytych - związanych z okolicami intymnymi.


Ginekologia estetyczna jest więc szansą dla kobiet na pozbycie się bólu i dyskomfortu,  podniesienie poziomu satysfakcji seksualnej oraz co najważniejsze - odzyskanie dobrego samopoczucia psychicznego i komfortu fizycznego. Dlaczego warto korzystać z tego, co oferuje plastyka ginekologiczna? Bo każda kobieta zasługuje na to, by czuć się piękną, szczęśliwą i spełnioną.

Komu może pomóc ginekologia plastyczna?

Ginekologia plastyczna dysponuje szerokim wachlarzem procedur leczniczych o zróżnicowanym zakresie ingerencji w ciało. Dzięki temu możemy z powodzeniem leczyć nieprawidłowości oraz zmiany w obrębie narządu rodnego bez użycia skalpela lub z zastosowaniem procedur chirurgicznych. Do konkretnych zabiegów kwalifikujemy Pacjentki na podstawie konsultacji specjalistycznej oraz przeprowadzonych badań diagnostycznych. To pozwala nam zapewnić wysoką skuteczność leczenia, przy jednoczesnym ograniczeniu ingerencji chirurgicznej do absolutnego minimum. 

Dlaczego staramy się ograniczać procedury chirurgiczne w ginekologii estetycznej? Wynika to przede wszystkim z dbałości o komfort Pacjentki w trakcie leczenia i podczas rekonwalescencji. W przypadku, w którym leczenie danego schorzenia lub zmiany nie wymaga skalpela, każdorazowo rekomendujemy zabiegi o niewielkiej inwazyjności. Dzięki temu nasze Pacjentki jeszcze szybciej wracają do zdrowia i pełnej sprawności po zabiegu.

Ginekologia estetyczna - Ginekologia plastyczna – Warszawa

Pacjentki zainteresowane możliwością wykonania zabiegu z zakresu ginekologii plastycznej zachęcamy do kontaktu z centrum FEMINITY. Działamy na terenie miasta Warszawa oferując profesjonalną pomoc z zakresu plastyki ginekologicznej Pacjentkom borykającym się z problemem nieprawidłowej anatomii narządu rodnego. Pomagamy zarówno w przypadku nieprawidłowości wrodzonych, jak i wad nabytych.

 

W swojej pracy korzystamy z nowoczesnych metod leczenia o potwierdzonej skuteczności działania. To daje nam pewność osiąganych rezultatów – poprawy komfortu życia, estetyki oraz dobrego samopoczucia naszych Pacjentek.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą dostępnych zabiegów, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

feminity_satin.jpg

Desirial i Desirial Plus

Wskazania do terapii to m.in.:

  • Utrata jędrności warg sromowych większych

  • Suchość

  • Podrażnienie powodujące świąd i dyskomfort

  • Uczucie napięcia i pieczenia u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i postmenopauzalnym

  • Wulwodynia (dyskomfort i ból sromu)

  • Bolesne, źle zagojone blizny po nacięciu krocza i po cięciu cesarskim wymagające wypełnienia

PROCEDURA:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 

CZAS TRWANIA:

15 minut

feminity_satin.jpg

Ostrzykiwanie punktu „O” / powiększanie punktu G (orgasmic shot)

Orgasmic shot, jest to prosta procedura, której celem jest poprawa doznań seksualnych kobiety i zwiększenie częstotliwości orgazmów. Zabieg polega na ostrzykiwaniu osoczem bogatopłytkowym przedniej ściany pochwy i okolic łechtaczki. Jest to autologiczne materiał czyli materiał, który jest pobrany od pacjentki. Pobrana krew zostaje odwirowana i uzyskane osocze bogatopłytkowe zostaje podane w postaci iniekcji w miejsca pożądane. 

 

PROCEDURA:

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka powinna przed zabiegiem nawodnić organizm wypijając koło 1,5 litra wody.

 

CZAS TRWANIA:

20 minut

feminity_satin.jpg

Lipoliza wzgórka łonowego
Modelowanie wzgórka łonowego poprzez zmniejszenie nadmiaru
jego tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego to zabieg modelowaniatej okolicypoprzez redukcję nadmiaru jej tkanki tłuszczowej z użyciem preparatów Aqualix lub Dermastabilon. Podanie ich drogą iniekcji powoduje trwały rozpad adipocytów (komórek tłuszczowych). Wskazaniem do zabiegu jest silnie uwydatniony wzgórek łonowy z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową, a także blizny po operacjachnad spojeniem łonowym, wyraźnie widoczne z pod bielizny.

 

PROCEDURA:

Zabieg jest bolesny. Najlepsze efekty daje wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

 

CZAS TRWANIA:

15 minut

feminity_satin.jpg

Labioplastyka
Redukcja warg sromowych mniejszych 

Labioplastyka, czyli plastyka (zmiana kształtu) warg sromowych mniejszych jest wskazana u kobiet, które mają przerośnięte, zniekształcone i asymetryczne wargi sromowe. Defekt ten może być przyczyną wielu codziennych dolegliwości związanych z aktywnością zarówno fizyczną, jak i seksualną bądź z dyskomfortem wynikającym z noszenia obcisłej odzieży.

 

PROCEDURA:

Zabieg zmniejszenia warg sromowych, jaki wykonujemy, z zastosowaniem nierozpuszczalnych szwów, jest przeprowadzany w krótkotrwałym znieczuleniu miejscowym. W wybranych przypadkach zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu anestezjologicznym z kilkugodzinnym pobytem w klinice. 

 

CZAS TRWANIA:

30-60 minut

feminity_satin.jpg

Waginoplastyka
Plastyka pochwy i krocza w leczeniu defektów poporodowych

Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy jest zabiegiem chirurgicznego zmniejszenia średnicy pochwy oraz redukcji wiotkości jej ścian (przedsionka pochwy oraz tylnej ściany). Zabieg przeprowadza się w stanach nadmiernego rozciągnięcia krocza, wskutek licznych porodów, obniżenia jednej lub obu ścian pochwy oraz w celu ogólnej poprawy doznań seksualnych pacjentki. Zwężenie pochwy poprzez poprawę napięcia mięśniówki odbudowuje krocze i eliminuje nieestetyczną bliznę po jego nacięciu, odmładza srom zwłaszcza, gdy zabieg połączony jest z jego rewitalizacją lub modelowaniem warg sromowych.

 

PROCEDURA:

Zabieg plastyki pochwy z zastosowaniem rozpuszczalnych szwów może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

 

CZAS TRWANIA:

30-90 minut

feminity_satin.jpg
bottom of page