top of page

Labioplastyka

Labioplastyka to zabieg chirurgiczny mający na celu zmianę kształtu warg sromowych mniejszych. Najczęściej zabieg przeprowadza się w celu zmniejszenia przerośniętych warg sromowych, choć labioplastyka jest coraz częściej wykonywana także w przypadku Pacjentek skarżących się na problem ich asymetrii. Z powodów estetycznych z zabiegu często korzystają również panie, które przebyły ciężki poród lub doznały urazu, który wpłynął na kształt oraz wygląd warg sromowych.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych jest przede wszystkim ich przerost. Przerośnięte, zniekształcone czy asymetryczne wargi sromowe mniejsze to nie tylko problem natury estetycznej, ale również źródło dyskomfortu i bólu w życiu codziennym.

Przerośnięte wargi sromowe są narażone na otarcia, co może powodować powstawanie trudno gojących się ran i powodować dolegliwości bólowe. Ich budowa sprzyja również rozwojowi infekcji intymnych. W przypadku wielu kobiet problem zbyt dużych warg sromowych powoduje poczucie dyskomfortu w życiu seksualnym i ograniczenie normalnej życiowej aktywności, m.in. unikanie aktywności sportowej, której mogą towarzyszyć podrażnienia, ból i infekcje.

Przyczyny przerostu warg sromowych

Przerost warg sromowych mniejszych może być dolegliwością wrodzoną lub nabytą. Na zmianę rozmiaru i kształtu warg sromowych może wpłynąć trudny poród, uraz mechaniczny, wykonany w tym obrębie ciała piercing, częste infekcje, zaburzenia hormonalne oraz kuracja lekami hormonalnymi.

Labioplastyka - Warszawa

Pacjentki zainteresowane możliwością wykonania zabiegu korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych zachęcamy do kontaktu z centrum FEMINITY. Działamy na terenie miasta Warszawa oferując profesjonalną pomoc z zakresu ginekologii plastycznej. Jedną z naszych specjalności jest labioplastyka.

Standardowo zabieg przeprowadzamy w krótkotrwałym znieczuleniu miejscowym. W wybranych przypadkach labioplastykę wykonujemy w znieczuleniu anestezjologicznym. Specjalizujemy się w procedurze chirurgicznej z zastosowaniem nierozpuszczalnych szwów.

Przeciwskazania do zabiegu

Klasyfikację do zabiegu przeprowadzamy w oparciu o wywiad lekarski z Pacjentką oraz analizę wyników zleconych badań. W przypadku stwierdzenia braku przeciwskazań umawiamy dogodny dla Pacjentki termin zabiegu.

Na liście przeciwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu znajdują się choroby ginekologiczne oraz choroby nowotworowe. Przeciwskazaniem do labioplastyki jest również ciąża, połóg i okres karmienia piersią. Z zabiegu nie mogą również skorzystać Pacjentki skarżące się na problem z krzepliwością krwi.

bottom of page